Kadınların Yaptığı 10 Şey, Ancak Onları İtiraf Etmeleri Zor

0

Yazımızı okurken muhtemelen birçok kadın kendini bulacak. Bugün sizler için kadınların yapmaması gereken ama yapmadan da durmadığı herkesten gizledikleri 10 şeyden bahsedeceğiz.

1. Her Gün Saçlarını Yıkamıyorlar :

Kadınların her gün saçlarını yıkadıklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu konuda biraz dürüst olmalıyız. Kimin her gün duş alacak kadar vakti oluyor ki. Hele bir de konu kadınlarsa bu durum biraz gerçekliğini yitiriyor. Çünkü kadınların birçoğu banyoda saatler harcıyorlar. Şampuanlar, saç kremleri, bakım malzemeleri, yağlar derken banyoda saatler harcanmış bile. İşte bu yüzden çok sayıda kadın hergün duşa girip saçlarını yıkamıyorlar. Genelde yağlanmış saçlarını kuru şampuanlarla düzeltmeye çalışıyorlar.

2. Aynı Sütyeni Günlerce Giyiyorlar :

Kadınlarla ilgili bir diğer gizli kalmış gerçek ise aynı sütyeni günlerce giymeleridir. Çoğu kadın sütyenlerinin rengi değişene ve kötü kokana kadar aynı sütyeni giymeye devam etmektedirler. Tüm kadınlar tarafından yapılan bu garip davranışın sebebi ise henüz bulunabilmiş değil.

3. Yüzlerindeki Tüyleri Cımbızla Alıyorlar :

Kadınların yüzlerinde de tıpkı erkekler gibi tüyler çıkmaktadır. Bıyıkları, kaşları ve hatta çenelerinde çıkan tüyler erkeklerinki gibi görünür değildir. Ancak kadınlarda bu tüylerle mücadele etmek için bazı yollara başvururlar. Bunlardan en yaygın kullanılanı ise cımbızdır. Fakat genelde kadınlar yüzlerindeki istenmeyen tüyleri cımbızla gizli saklı yerlerde almaktadırlar.

4. Vücutlarında Görünen Tüyleri Alıyorlar :

Kadınların gizlice yaptıkları ama itiraf etmekte zorlandıkları bir diğer alışkanlıkları ise vücut tüylerini almalarıdır. Daha doğrusu görünen bölgelerdeki tüyleri almalarıdır. Kadınların yaşadıkları en büyük problemlerden biri olan istenmeyen tüylere kadınlarda görünen yerlerdekinleri alarak kendilerince bir çözüm getirmişlerdir. Bunun dışında çoğu kadın istenmeyen tüyleri hızlı ve pratik olduğu için traş bıçağıyla almaktadırlar. Ancak birçoğu kıllarla kaplı olana veya körelene dek aynı tıraş bıçağını kullanırlar ve bunu hiçbir zaman itiraf edemezler.

5. Regl Dönemi Alışkanlıkları :

Kadınların yaptığı ancak herkesten sakladıkları bir diğer ilginç alışkanlıkları ise adet dönemleriyle ilgilidir. Kadınların ayda bir kez yaşadıkları bu acı dolu anlarda kendilerine özgü alışkanlıklarda geliştirmişlerdir. Örneğin; paramparça olmuş iç çamaşırlarını regl döneminde giyilmek üzere saklamaları ve pedi veya tamponu olması gerekenden uzun süre kullanmaları gibi. Peki bu alışkanlıklar size bir yerden tanıdık geldi mi?

6. Sivilceleri Sıkmaktan Hoşlanıyorlar :

Sıradaki alışkanlık ise sadece kadınlara özgü değil. Dünya genelinde birçok insan sivilceleri sıkmaktan büyük zevk alırlar. Ancak kadınlar sivilcelerini veya yeterince olmamış siyah noktalarını güzelliklerini gölgeledikleri için sıkmaya çalışırlar. Ancak sonuç her zaman eskisinden daha da kötü olur.

7. Makyajlarını Her Gece Çıkarmıyorlar :

Eğer kadınların her gece yüzlerindeki makyajı çıkardıklarını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü çoğu kadının gözlerinden uyku akarken düşündükleri son şey makyajları çıkarmaları gerektiğidir. Hatta birçoğu makyajı temizlemeden uyuyup, ertesi gün ufak düzeltmelerle yine kullanmaktadırlar. Makyajını temizlemeye çalışanlar ise yüzlerindeki makyajı temizlemediğini veya yüzü rengarenk yaptığını görene dek aynı temizleme mendilini kullanmaktadırlar.

8. Kullanma Tarihi Geçmiş Makyaj Malzemeleri :

Çoğu makyaj malzemesinde son kullanma tarihi yerine ürün açıldıktan sonra kaç ay kullanılması gerektiği yazmaktadır. Ama bu kadınlar için pek de bir şey ifade etmez. Çünkü birçoğu kullanma tarihi geçmiş makyaj malzemelerini bitene kadar kullanmaya devam ederler.

9. Regl Dönemi Tuvalet Alışkanlığı :

Kadınlar için regl döneminde tuvalete gitmek büyük bir işkencedir. Bu yüzden genelde kadınlar regl ağrısı çekerken tuvalete gitme ihtiyaçlarını son ana kadar ertelerler. Çünkü gittiklerinde saatlerce tuvaletten çıkamazlar. Bunun nedeni ise regl döneminde büyük tuvaletin çok sık gelmesi ve sürekli gaz çıkarma ihtiyacıdır.

10. Şeytan Tırnakları :

Kadınların tırnaklarına olan özenini hepiniz biliyorsunuzdur. Peki kadınların şeytan tırnaklarından ne kadar nefret ettiklerini billiyor musunuz? Çoğu kadın deli gibi acıyacağını bilse bile şeytan tırnaklarını çekerek kopartmaktadır. Peki siz de şeytan tırnaklarınızı acıyacağını bilseniz bile koparıyor musunuz? Videoda bahsettiğimiz alışkanlıklardan kaç tanesi size çok tanıdık geldi? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here