Fırlama

0

Tek gözlü odada 5 kişilik bir aile yşıyormuş en küçük olan biraz fırlama imiş ev küçük olduğu için adam karısı ile bir türlü sevişemiyormuş.

Bir gün adamın aklına birşey gelmiş ve karısını çağırmış ve karısına yemek yerken yemeği üstüne dök ve mutfağa git demiş.

Akşam yemek yerken kadın üstüne yemeği döker ve kocası karısına bağırır ve mutfağa gitmesini söyler ve karısının arkasından oda gider.

Evin ufak fırlamasi annesine babası ne yapacak diye kalkıp kapının deliğinden bakar ve kardeşlerinin yanına gelerek şöyle der sakın üstünüze yemek dökeyim demeyin yemek dökeni babam içerde…

Yabancı Dil

Sultanahmet ‘ te gezinen bir turist Temel ile Dursun’ un yanına gelerek bir adres sorar.

Önce ingilizce, sonra Almanca son olarakta Fransızca konuşarak adresi soran turist bir türlü derdini anlatamaz. Dursun dayanamaz ve Temel’ e :

– Ula Temel, bir yabancı dil öğrenemedik ciddi. Temel hemen cevap verir:

– Ula adam 3 yabancı dil öğrenmiş yinede derdini anlatamıyor, 1 yabancı dil öğrensen ne olacak ki 🙂

Kraliçe Elizabeth

Temel Trabzon’ dan İstanbul’ a gelmiş, yürüyormuş. Bu arada 5 dakikada bir top atışları duyuluyormuş. Merak edip sormuş. Hemşerum haçan habu top atişlari neyin nesidur? diye.

Kraliçe Elizabeth ‘in gelmesi sebebiyle top atışı yapıldığını anlatmışlar. Aradan yarım saat geçmiş ve top atışları halen sürmekteymiş. Temel yine sormuş bir başkasına.

Bu top atışları neyin nesidur hemşerum? diye. Ayni cevabı alınca söylenmiş: Ula, yarim saattir bir kariyi vuramadular da 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here