Amerikan Başkanı Donald Trump Oğlu ” Barron Trump ” Bunları Yapmak Zorunda.. İnanamayacaksınız !!

0

Amerikan Başkanı olmak çok fazla güce sahip olmak anlamına gelse de beraberinde çok fazla sorumluluk ve kural da getirmektedir. Ve bu kurallara uyması gereken sadece Donald Trump değil onun tüm ailesidir. Trump’ın en küçük oğlu Barron’dan tutun da en büyük çocuklarına kadar Trump’ın tüm çocuklarının uyması gereken 20 kural hepinizi çok şaşırtacak.

1. Dekorasyon :

Donald Trump Amerikan başkanı seçildikten sonra, yıllardır Amerikan başkanlarının yaşadığı Beyaz saray’a ailesiyle birlikte yerleşmiştir. Ancak Beyaz Saray’da yaşayan Trump ailesinin bu ev üzerinde pek fazla hakları yok. Yani örnek verecek olursak Barron Trump kendi odasını yeni baştan dekore etmesine izin verilmemektedir. Aynı şekilde Beyaz Saray’ın hiçbir noktasının dekorasyonu tarihi bozulacağı endişesiyle değiştirilemiyor. Sadece küçük değişiklikler müze görevlilerinin kontrolü altında yapılabiliyor.

2. Taşınma :

Genellikle Amerikan Başkanlarının eşleri ve çocuklarıyla birlikte güvenlik endişesi nedeniyle Beyaz Saray’da yaşamaları beklenmektedir. Ancak Donald Trump’ın Barron hariç tüm çocukları yuvadan uçmuştur. Barron da okumak için New York’a taşınmıştır ve bu sebeple Donal Trump Beyaz Saray’da yaşama kuralını biraz esnetmiştir. Başkanlığın ilk 5 ayında Trump ve eşi Beyaz Saray yerine 5. caddedeki evlerinde yaşamışlardır.

3. Muhafaza :

Yıllardır amerikan Başkanlarına ev sahipliği yapan Beyaz Saray’ın içerisinde çok değerli ve eski eşyalar, heykeller bulunmaktadır. Bu sebeple eve taşınacak Başkan ve ailesine ilk olarak bu eşyaların korunması üzerine müze görevlileri bir eğitim vermektedir. Yani kısacası Beyaz Saray’da yaşamak havalı olabilir ancak Barron evin içerisinde hareket ederken çok dikkatli olmalı.

4. Yılbaşı Ağacı :

1961’de First Lady olan Jacqueline Kennedy yılbaşı ağacı süsleme geleneğine konsept ekleyerek günümüze kadar gelmesini sağlamıştır. Artık her yıl first ladyler kendilerinin seçtiği bir konseptle yılbaşı ağacını süsleyip Beyaz Saray’da oval mavi salonda sergilemektedirler.

5. Koruma :

Amerikan Başkanının çocuğu olmanın belki de en büyük avantajlarından biri de ulusal güvenlik birimleri tarafından çok iyi bir şekilde korunmaktır. Donald Trump’ın büyük çocukları gibi ister Beyaz saray dışında yaşayın ya da beyaz sarayın içerisinde yaşayın çok sıkı bir şekilde korunuyorsunuz. Elbette görevlililerin koydukları kurallara da uymanız gerekli.

6. Pencereler :

Daha önce de belirttiğimiz gibi Amerikan Başkanı olmak ve Başkanın çocuğu olmak beraberinde çok fazla kural ve sorumluluk getirmekte. Her ne kadar bunlardan birçoğu kulağa çok saçma gelse de. Örneğin; Barron Trump asla bindiği aracın pencerelerini açıp dışarıya bakamaz. Ya da evinde odasının pencereleri açamaz. Dahası üstü açık bir arabaya bile binemez. Niye mi? Çünkü başkanlığın güvenlik endişeleri yüzünden.

7. Eklemeler :

Beyaz Saray içerisindeki mimariyi değiştiremedikleri gibi Başkan ve ailesinin Beyaz Saray içerisinde eklemeler yapması da oldukça zordur. Örneğin, eğer Barron daha büyük bir havuzda yüzmek isterse, var olan havuzun büyümesi için çok sayıda bürokratik engelin aşılması gerekli.

8. Market :

Peki Beyaz Saray’da faturaları kim ödüyor? Donald Trump elbette Beyaz Saray’ın elektrik ve su faturasını ödemiyor. Fakat Beyaz Saray’da yaşadığı dönem boyunca kendisinin ve ailesinin yediği tüm yemeklerin, özel bakım ürünlerinin faturasını ödemek zorunda. Yani eğer çocuklar babalarına ziyarete gelirlerse akşam yemeğini kendileri ödemek zorundalar.

9. Özel Okul :

Beyaz Saray’daki sıkı güvenlik önlemlerinden daha önce de bahsetmiştik. Hal böyle olunca Başkanların çocuklarının devlet okuluna gitmesini kimse beklemiyordur. Ancak bu geleneği Amerika’nın 39. başkanı Jimmy Carter bozmuştur. Carter kızını devlet okuluna göndermiş.

10. Resmi Törenler :

Eğer Amerikan Başkanının çocuğuysanız isteseniz de istemeseniz de resmi törenlerde babanız ve annenizin yanında olmanız gerekmekte. Bu kuraldan Barron’un hiç hoşlanmadığı ise katıldığı resmi törenlerde kameralara net bir şekilde yansıyor.

11. Sıkıcı Planlar :

Amerikan Başkanının çocuğu olmak, başkan seçildikten sonra babanızın veya annenizin cenaze törenini planlamanız gerektiği anlamına gelmektedir. Yıllardır bir gelenek haline gelmiş bu prosedürü maalesef tüm Başkan ve ailesi yerine getirmek zorundadır. Ebeveynizin cenazesini onunla birlikte planlamak kulağa biraz ürkütücü geliyor değil mi?

12. Araba Kullanma :

Amerikan Başkanı bir anne ve babanız varsa bu sizin araba kullanamayacağınız anlamına gelmekte. Güvenlik gerekçeleri nedeniyle hiçbir başkanın çocuklarına özellikle kamusal alanda araba kullanmalarına izin verilmemektedir. Yani eğer bir gün Barron araba kullanmak isterse sadece özel mülk içerisinde golf arabasını kullabilir. O da şoförü ve güvenlik görevlilerinin kontrolü altında.

13. Denetleme :

Amerikan başkanının çocuğu olmak tüm gözlerin sizin üzerinizde olduğu ve sürekli birileri tarafından denetlendiğiniz anlamına gelmektedir. Örnek verecek olursak resmi törenlere katılmak zorunda olan kendisine bakan gözlerden Barron’ın sıkılmış, gerilmiş ve ne yapacağını bilemeyen bu hallerini verebilliriz.

14. Güzellik :

Amerikan başkanının çocuğu olmak zaten büyük bir sorumlulukken bir de bulan güzellik ve dış görünüş konusunda takıntılı Melanie Trump’ın çocuğu olmak eklenince sorumluluklar bir kat daha artıyor. Barron Trump özellikle kameralar karşısına çıkacaksa annesinin uygun gördüğü kıyafetleri giymek zorunda.

15. Ev :

Donald Trump Amerikan başkanı olmadan önce yaşadıkları evde kendine ait bir katı olan Barron odasını istediği gibi dekore etmiş, duvarlara istediği gibi yazılar yazmıştır. Ancak durum Beyaz saray’a taşındıktan sonra ciddi şekilde değişmiş ve bu konudaki kurallar Barron’a fazla gelmiştir.

16. Hediyeler :

Amerikan Başkanlığı sizin hediye almanızı da kısıtlıyor. Eğer başkan ve ailesine verilen hediyeler 375 doların üzerindeyse hepsi bir tutanakla Dışişleri Bakanlığı’na bildirilip kayıt altına alınıyor. Ayrıca tüm başkanların aldıkları hediyelerin dökümü halka açıktır.

17. Ev Hediyesi :

Beyaz Saray’a ev hediyesi olarak verilen hediyeler de tutanak altına alınır ve Başkan ailesi Saray’dan taşınırsa ona dahi verilmez. O hediyeler artık Beyaz Saray’ındır. Geçmişte Bill Clinton Beyaz Saray’dan bazı eşyaları kendisinin olduğunu söyleyerek almak istemiş ancak çabaları boşa çıkmıştır.

18. Girilmez :

Sıradaki kural da öncekiler gibi kulağa oldukça tuhaf geliyor. Amerikan başkanı ve ailesinin göreve başlama töreninin olduğu gün Beyaz Saray’a gece geç saatlere kadar girmeleri yasaktır. Bunun nedeni ise resmi görev gününün gece 12den sonra başlamasıdır.

19. Hata Yapmak :

Amerikan Başkanlarının çocuklarının mükemmel olması gerektiği düşünülmektedir. Ancak bu Melanie Trump için geçerli bir durum değil. Çünkü Melanie, özellikle çocukların daha güçlü ve özgür olabilmeleri için hata yapmaları gerektiğini savunmaktadır. Yani Barron hata yapmakta özgürsün. Annen kızmayacak.

20. Dil :

Son olarak Amerikan Başkanlarının çocuklarının birden fazla dil bilmeleri gerekmektedir. Ancak bu konuda Barron’un zorlandığını düşünmüyoruz. Çünkü Melanie, İngilizce, Fransızca, Sırpça, Almanca ve Slovence olmak üzere tam 5 dil biliyor. Barron ise şimdilik Fransızca, İngilizce ve Slovence biliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here